“Dolgun Dudaklar” İçin İpuçları

Dolgun Dudaklara Sahip Olmak İçin İpuçları

Günümüzde trend olan dolgun dudaklar; güzel bir gülüş ve seksi bir görünüme sahip olmak için arzulanan özelliktir. Daha çekici ve daha canlı bir yüz ifadesi olsun isteyen bayanlar, birkaç makyaj hilesi ile bu görüntüye kolaylıkla kavuşabilir.

Nemlendirme

Dudaklar, yeteri kadar nemlendirildiğinde doğal olarak daha dolgun ve daha yumuşak bir görüntüye sahip olmaktadırlar. Bunun için, temel dudak bakımı ihmal edilmemelidir. Yatmadan önce dudak besleyici kremlerin kullanılması, dudağın ihtiyaç duyduğu nemi sağlayacaktır. Gece yatmadan önce sürülen bu besleyici krem ayrıca sabah ruj öncesi için mükemmel bir zemin hazırlamaktadır.

Ruj uygulaması öncesi; dudaklara diş fırçası yardımıyla yuvarlak ve nazik hareketlerle peeling uygulamak; daha pürüzsüz dudaklar oluşturmak için faydalı olacaktır. Buna ek olarak, dudaklara nane yağı ile masaj yapılması daha büyük dudaklara ortam hazırlayacaktır.

Rengin Önemi

Daha dolgun dudaklara sahip olmak için rengin katkısı da büyüktür. Seçilen rujun rengi, dış görüntüye direkt etki etmektedir. Sezonun moda rengi olan nude renk tonları, dolgunluk için ideal görüntüyü sağlamaya yardımcı olmaktadır. Günlük makyajlarda rahatlıkla uygulanabilecek olan şeftali tonları da gayet uygun bir seçim olabilir.

Cesur ve Koyu Ton Kullanımında Dikkat Edilecekler

Dudaklarda uygulanan; narçiçeği, kırmızı yada fuşya gibi parlak renkler nude akımı kadar ilgi görmektedir. Belirtilen bu tonları uygulamak, şeftali tonlarını uygulamaya göre biraz daha zaman ve uğraş gerektirmektedir. Bu renkleri uygulamak için dikkat edilmesi gereken ilk şey, her zaman fırçayla uygulanması gerektiğidir.  Böylece, taşmasına karşı ilk önlem alınmış olunur. Rengin uygulanmasından önce aynı tonlardaki bir dudak kalemiyle, sınırların çizilmesi kolaylık sağlaması açısından çok yardımcı olacaktır.

Dudaklarda rujun etkisini arttırmak için; ruj uygulamasından önce transparan pudra kullanımı da uygulanabilecek bir yöntemdir. Ayrıca dudak çevresine aydınlatıcı uygulanması da bu bölgenin kusursuz görünmesini sağlayacak olan bir ayrıntıdır.

Üst dudak çizgisinin orta kısmına yani v şeklindeki küçük kısma ve alt dudak çizgisinin orta kısmına beyaz kalem uygulanması, dudakların olduğundan daha büyük gözükmesine yardımcı olabilecek olan diğer önemli ipuçlarıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN