Doğum Çatlakları İçin Doğal Çözümler

Bütün anneler karınlarında kendileriyle beraber yaşayan bir miniğin haberini aldığından beri önce ona nasıl bakması gerektiğiyle ilgili tereddütlere düşer. Anneler hamilelik psikolojisiyle bebeklerinin daha iyi olması için uğraşır ve kendilerini unuturlar. Peki bu ne kadar doğru? Bebek tamamen annenin önüne mi geçmeli?

Annenin önüne geçmesinden kastımız tüm hayatın aniden bebek odaklı olmasıdır. Çünkü anne adayı kendisine vakit ayırmayı bırakır. Çevreden gelen sesleri duyabiliyor musunuz? “Daha fazla yemelisin“, “Sen artık iki canlısın“, “Vücudunun önemi yok“, “Sen artık anne oluyorsun“…

İşte burada çevreye aldırış edildiği an halkanın zincirden koptuğu andır. Anne adayı aşırı kiloya meyillenmeye başlamış, bu durum kendisine selülit, büyüyen karın ve kalınlaşan göğüs ve bacaklarla beraber çatlak olarak geri dönmeye başlamıştır. Karın çatlakları genetik midir? Önüne geçilebilir mi? Belki geçilemez ancak; azaltılabilir ve anne adayı doğumunu gerçekleştirip bebeğini kucağına aldığında ruhsal bir çöküntü içerisinde olmaktan kurtulur.

Peki nasıl gidecek bu çatlaklar?

Anne adaylarının genetik yapısı gereği karınlarının büyüme zamanı kişiden kişiye farklılık gösterir. Bir anne beşinci ayında daha iki aylık hamile gibi duruyorken, kimisi dokuz aylık hamileymiş gibi sinyal veriyor olabilir. Önerebileceğimiz en iyi sistem daha karın kendini göstermeye başladığından itibaren önleminizi almak. Peki hangi ürünlerle? Bunlar dermatolog onaylı çatlak önleyici kremler olabileceği gibi organik yağlar da olabilir. Örneğin lavanta, gül, badem ya da zetinyağı. Elbette ki bunlar inceltilmeden deri ile direk temas edilmemelidir. Bu yağların bazılarının içinde E vitamini de bulunduğundan cildi besleyici özelliklere sahiptir.

Peki ya hangilerinden kaçınmalıyız? Vazelin, bebek yağı, paraben içeren kremler ciltten direk kana karıştığı için size ve bebeğinize zararlı olacaktır. Çünkü bebek yağı ve vazelin hammadesi petrol olan ürünlerdir. Yapmanız gereken her zaman için doğal ürünler kullanmanız. Tabi bunun yanında bol bol su içmek de cidiniz için en önemli dost. Bebeğinize yediğiniz gıdalarda dikkat ettiğiniz kadar kendinize de kullandığınız ürünlerde dikkat edin. Ve doktorunuzdan fazla kimseye kulak vermeyin. Göreceksiniz çok mutlu bir doğum ve doğum sonrası mükemmel bir psikolojiye sahip olacaksınız. Eskisi gibi fit bir vücut için bunların yanı sıra egzersiz yapmayı da ihmal etmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN