Doğukan Manço Kimdir ? Biyografisi Resimleri Survivor All Star

Doğukan Manço Biyografisi / Hayatı / Kaç Yaşında ? / Nereli ?

1981 yılında Belçika’nın Liege şehrinde doğan Doğukan Hazar Manço, ünlü sanatçı Barış Manço’nun büyük oğludur. Belçika’da geçirdiği çocukluk dönemi sonrası ilk ve orta öğrenimini Galatasaray Lisesinde tamamlayan sanatçı, Radyo Televizyon Gazetecilik Anadolu Teknik Lisesinden mezun olmasının ardından üniversiteye Amerika’da devam ederek Mimarlık ve Şehir Bölge Planlama eğitimleri almıştır. Amerika’da geçirdiği üniversite yılları boyunca Florida Türk Radyosunda program yapan Doğukan Manço, drift motor sporuyla uğraşmasının yanı sıra ülkemize döndüğünde profesyonel DJ olarak çeşitli organizasyon ve festivallerde yer almaya başlamıştır.

2012 yılında Tuğba Macit ile hayatını birleştiren sanatçı, aynı yıl içerisinde Manço Prodüksiyon isimli müzik şirketini kurmuş ve babasına ait Nick The Chopper adlı şarkıyı düzenleyerek Binlik Demlik adını verdiği ilk single çalışmasına imza atmıştır.

2013 yılında düzenlenen Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında Larissa Gacemer, Ümit Karan, Irmak Atuk, Nazenin Tokuşoğlu, Erhan Yavuz, Cengiz Coşkun ve Bennu Gerede ile birlikte Ünlüler kadrosunda yer alan Doğukan Manço finale kalmayı başarmış ancak SMS oylamasında birinciliği Gönüllüler takımından Hilmi Cem’e kaptırmıştır. Yarışması sonrasında üvey babası Serdar Ahıskalı’nın telkinleriyle kariyer planlama şirketi olan Yeni Medya Ajansı (YMA) ile anlaşan Doğukan Manço, Independent Movie Production yapımı, Sara M. Olivka’nın yazdığı Taxi Driver isimli kısa filmde rol almış ve International Film Festival For Peace tarafından en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Acun Medya tarafından Survivor All Star 2015 kadrosuna çağrılan Doğukan Hazar Manço, yarışmanın en büyük favorileri arasında gösterilmektedir.

Doğukan Manço Resim Galerisi


1 Mart 2015 tarihinde eklendi, 3.536 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN