Dişler nasıl beyazlar, hızlı diş beyazlatma yöntemleri

Dişleri hızlıca beyazlatma yolları, diş nasıl beyazlatılır, dişleri beyazlatmak için ne yapılır?
Dişleri Beyazlatan Besinler Nelerdir

Bembeyaz dişlere sahip olmak herkesin hayalidir. Güzel ve doğal bir gülümsenin sırrı beyaz dişlerden geçer. Çok sık çay, kahve ve sigara tüketmeye bağlı olarak dişlerde sararma gözlemlenir. Bu durum sağlık açısından pek bir önem arz etmese de görüntü açısından kişiyi olumsuz etkileyen bir durumdur. Dişler düzenli olarak fırçalanmadığında ise kısa zamanda dişlerde çürüme başlangıcı gözlemlenir. Bu nedenle dişlerin günde en az 2 kere fırçalanması gerekir.

Ayrıca evde doğal yöntemlerle dişleri beyazlatmak da mümkündür. Bunun için beslenmeye dikkat edilmelidir. Hem görüntüsü hem de kokusu sayesinde herkesin severek tükettiği çilek, dişlerin beyazlamasına yardımcı olan mucizevi bir meyvedir. Dişlerde leke oluşumunu engeller.

Fakat her şeyin çoğu zararlı olduğu gibi çileğin de çok tüketilmesi kilo almaya neden olacağından dolayı tavsiye edilmemektedir. Dişleri beyazlatan bir başka besin ise portakaldır. Portakal kabuğu düzenli olarak haftada birkaç kere dişlere uygulandığında kısa zamanda dişlerde gözle görülür bir beyazlık sağlanmış olur. Ayrıca karbonat ve birkaç damla limon suyu ile hazırlanan karışım ile dişlerin fırçalanması da dişlerin beyazlamasına yardımcı olur.

Haftada en fazla 2 kere yapılması tavsiye edilen bu uygulama çok fazla tekrarlandığında ise diş minesinin zarar görmesine neden olacağından dolayı tavsiye edilmemektedir. Bunların yanı sıra elma sirkesi ve limon suyu ile hazırlanan karışım da diş beyazlatmada etkilidir. Bunlara ek olarak havuç, karnabahar gibi lifli besinler de dişlerin beyazlamasına yardımcı olan besinlerdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN