Diş taşları nasıl geçer, diş taşına ne iyi gelir, diş taşı nasıl geçer?

Diş Taşlarından Kurtulmanın Pratik Yolları
Diş taşları nasıl geçer, diş taşına ne iyi gelir, diş taşı nasıl geçer?

Diş taşı ya da diş plağı diş ile diş etinin birleştiği yerde oluşur. Bazı durumlarda diş ağrısına neden olabilir. Tedavi edilmediği taktirde diş çürümelerine de sebep olabilmektedir. Diş taşının varlığını anlamak için bazı önemli noktalara dikkat etmek yeterli olacaktır. Dişinizi fırçaladığınız zaman dişinizin kanaması, diş etinde kızarıklık, şişme, tahriş gibi sorunlar da diş taşının varlığının belirtisidir.

Diş taşları genellikle yanlış diş fırçalama tekniğinden kaynaklanır. Fakat bunun yanı sıra bakteri oluşumu, diş ipi kullanılmaması, gıda kalıntıları, dişlerin bakımsız kalması ve kalıtım gibi nedenlerden oluşabilir. Her şeyin olduğu gibi bunun da pratik çözümü tabii ki vardır. Bu çözümlerin başında diş fırçanızı doğru seçmeniz gelir.

Yanlış seçilen diş fırçası, dişlerinize zarar verir. Dilinizi fırçalamanız ve diş fırçanızı doğru tutmanız da bu probleminize çözüm olacaktır. Diş ipi kullanmaya özen göstermelisiniz. Florür içeren diş macunları kullanmalısınız. Böylece dişleriniz güçlenecektir. Ağzınızın kuru kalmamasını sağlamalısınız. Dişinizi her yemekten sonra fırçalamaya çalışmalısınız. Bunun yanında diş ipi kullanmanız da diş taşlarından kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bazı bitkisel tedaviler de diş taşlarından kurtulmanızı sağlayabilir.

En önemli bitkisel çözüm ise misvak kullanımıdır. Misvak kullanımı doğal bir çözüm olduğundan işe yaradığını gözlemleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra nane yağı, biberiye ve lavantayı da gargara olarak kullanabilirsiniz.

Bütün bunların haricinde düzenli olarak diş doktoruna görünmelisiniz. Çürük ya da diş plağı önemli diş hastalıklarını da beraberinde getirir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN