Diş Lekelerinin Oluşmaması İçin

Diş Lekelerinin Oluşmaması İçin
İnsanlarla ilk karşılaştığımız zaman aslında farkında olmayabiliriz ama kişilerin en çok dikkat ettikleri noktalar daha çok dişlerdir. Dişlerimize bakım yapmayı asla ihmal etmemeliyiz. Gün içerisinde tükettiğimiz birçok besin aslında dişlerimizde çıkarılması zor lekelere yol açabilirler.
Gazlı içecekler aslında dişlere büyük zararlar verebilmektedirler. Örneğin sürekli soda ve kola tüketimi dişlerde lekelere yol açabilmektedir. Aynı zamanda kafeinli içeceklerin çok aşırı tüketimi de dişlerde lekelere sebep olabilmektedir.
Kırmızı ve beyaz şarap tüketiyorsanız çok dikkatli olun. Şaraplarda bulunan asit, dişlerdeki leke oluşumunda çok etkilidir. Hazır gıdalarda bulunan gıda renklendiriciler de leke oluşumuna etki ederler.
Dişlerde lekeler varsa bunların değişik beyazlatma yöntemleri vardır. Bu yöntemler daha çok diş hekimleri tarafından bilinir ve uygulanır. Eğer sizler de dişlerinizdeki lekelerden rahatsızsanız, mutlaka bir diş hekimine başvurun ve size vereceği tavsiyelere mutlaka kulak verin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN