Diş Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

Diş Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

Dişlerin bakımsız olması, fırçalanmaması, meydana gelen çürükler ve ani kırılmalar şiddetli ağrılara yol açabilmektedir. Eğer doktora gidemeyecek durumdaysanız ve dişlerinizin ağrısının dinmesini istiyorsanız, size vereceğimiz geçici tedavi yöntemleriyle bir nebze olsun rahatlayabilirsiniz.

Vereceğimiz bu bilgiler sadece diş ağrısını geçici olarak dindirir, kalıcı tedavi içinse diş hekimlerine başvurulması gerekmektedir. Maydanoz ve sarımsak kullanımı oldukça etkilidir. Bir miktar maydanozu ezerek, ağrıyan dişin etrafına yerleştirin. Diş ağrısı geçene kadar üzerinde kalması gerekir. Bu işlemi aynı şekilde sarımsakta da uygulayabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise bilindiği üzere tuz basma yöntemidir. Ağrıyan dişin etrafına bir miktar tuz konulduğu zaman, ağrısını hafifletebilir. Başka bir yöntem ise “yarpuz” bitkisidir. Bir miktar yarpuzu tıpkı maydanoz gibi ezerek dişin etrafına koyduğunuz zaman, şişkinliği ve ağrıyı hafifletebilir.

Diş ağrıdığı zamanlarda doktor tavsiyesi dışındaki ilaçları kullanmamalısınız. Bazen yukarıdaki tavsiyeler işe yaramayabilir. Etkisi olmayabilir. O zaman tek çare diş hekimine başvurmaktır. Bu tavsiyelerin yanında bir de karanfil yöntemiyle de diş ağrılarının önüne geçebilirsiniz. Aynı şekilde karanfili dişinizin üzerine koyun ve bir süre sonra ağrısının hafiflediğini göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN