Deneme Sürümü Olan Programları Süresiz Yapmanın 2 Kesin Yolu

Deneme sürümü olan programları süresiz yapmak, birçok kişinin sürekli internette araştırdığı konulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Çoğu zaman indirdiğimiz programların full sürüm olmamaları, genellikle 30 günün sonunda birçok bilgisayar kullanıcısının internette “Serial Key” araması sürecini başlatır. Programların orijinal lisanslarının çok pahalı olması da bu “Serial Key” arama sürecini tetiklemektedir. Ancak internette bulunan bazı “Serial Key”ler işe yararken, birçoğu da iş göremez ya da tarihi geçmiş durumdadır. İşte tüm bu sorunları çözecek ve deneme sürümü olan birçok programda işe yarayan 2 yöntemi sizlere göstererek bu sorunu ortadan kaldıracağız.

Deneme sürümü olan programları süresiz yapmanın 2 kesin yolundan ilkini anlatarak işe başlayalım.

1.Yol:  Bu yöntem aslında bir program yardımıyla deneme sürümü sorununu aşabileceğimiz bir yöntem. Bunun için öncelikle http://www.nirsoft.net/utils/run_as_date.html bağlantısına giderek “runasdate” programını aşağıda verilen örnekteki kırmızıyla işaretli kutucuğun içindeki yerden bilgisayarınıza indirin. Eğer Türkçe dil desteği isterseniz, aynı sayfanın en altından Türkçeyi tıklayarak indirin ve bu indirdiğiniz iki rar dosyasını masaüstünüzde aynı klasörde tutun. Programın dili otomatik Türkçe olacaktır.

Full program yapmak

Programı indirdikten sonra bu rar dosyasını faremizin sağ tuşunu tıklayıp aşağıdaki gibi “Buraya Çıkart”ı seçiyoruz.

Full Program Yapmanın 2. Yolu

Daha sonra masaüstüne gelen “runasdate” klasörünü açıyoruz. Karşımıza gelen programda ekranın sağındaki “Gözat” butonundan hangi programın süresini uzatacaksak onu seçiyoruz. Yalnız burada önemli olan nokta, deneme sürümü olan programın deneme tarihinin bitmemiş olması gerektiğidir. İşlemi yapmadan önce bunu kontrol ederseniz boşuna vakit kaybetmemiş olursunuz.

ogmlgQ

Gözattan program seçimini yaptıktan sonra, tarihi hemen alttaki takvimden deneme sürümü olan programın bitiş tarihinden daha önce bir tarihe alın. Ardından aşağıda bulunan “Masaüstü Kısayolu Oluştur” dosyasına herhangi bir isim verin ve “Masaüstü Kısayolu Oluştur”u tıklayın.

Full Program Yapmanın Yolu 3

Artık süresini uzatmak istediğiniz programın masaüstünde bir kısayolu var. Bu “runasdate” programını kapatabileceğiniz anlamına geliyor. Ancak bilgisayarınızdan “runasdate”i silmeyin veya klasörün yerini değiştirmeyin. Silerseniz ya da değiştirirseniz az önce indirdiğiniz kısayol çalışmaz. Bunun için en sağlam yol “runasdate”i Bilgisayarım / C / Programfiles içine attıktan sonra yukarıdaki işlemleri yapmanız olacaktır. Artık oluşturduğunuz kısayoldan deneme sürümü olan programınızı ayarladığınız tarih aralığında kullanabilir ve süresi bitmeden yine aynı işlemleri yaparak süreyi yeniden uzatabilirsiniz.

Not: runasdate programı her programı çalıştırmamaktadır. Çalışamayan programların maalesef bir listesi yok. Bunu ancak deneyerek kendinizi öğrenebilirsiniz.

Deneme sürümü olan programları süresiz yapmanın 2 kesin yolundan ikincisi ise daha basit. Bu yöntem birçok programda işe yarıyor; ancak işe yaramadığı bazı programlar da bulunmaktadır.

2.Yol: Bu yöntemi bilgisayarımıza herhangi bir şey indirmeden, bilgisayarımızdan kendimiz gerçekleştireceğiz. Örneğin “Camtasia Studio 8” programının deneme sürümünün süresini sıfırlamak istiyoruz diyelim. Yapacağımız işlemler sırasıyla şöyle olmalı: Öncelikle bilgisayarımızda Başlat’ı tıklıyoruz. Ardından arama çubuğuna “regedit” (tırnaksız) yazıyoruz. Karşımıza sol tarafında yukarıdan aşağıya klasörlerin sıralandığı bir bölüm gelecektir. Şimdi Ctrl + F’ye basıp gelen arama çubuğuna “dromjmfile” (tırnaksız) yazıp enter’a basıyoruz. Bulduğumuz “dromjmfile” klasörünü siliyoruz. Bu işlemin ardından deneme sürümü olan programınızı açtığınızda deneme sürümü süresinin yeniden başladığını,sıfırlandığını, göreceksiniz. Bu 2 yöntemle deneme sürümü olan programlarınızı süresiz yaparak istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

 

Etiketler:

Deneme Sürümü Olan Programları Süresiz Yapmanın 2 Kesin Yolu Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ebru dedi ki:

    ben de photoshop vardı onu bu yöntemlerle sınırsız yapmaya çalışıcam bakalım olacak mı? ama olsa bile sonradan hemen silicem

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN