Demir Karahan Biyografisi – Milat Dizisi Murat Dağtekin Kimdir ?

Gerçek adı demir Görgün olan Demir Karahan 25 Mart 1944 Adana doğumludur. Sinema ve dizi oyuncusu olan ünlü aktör Avusturya Lisesinden sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde okumakta iken yönetmen ve senarist Duygu Sağıroğlu ile tanışmış ve öğrenimini yarım bırakarak kamera karşısına geçmiştir.

Demir Karahan Oynadığı Diziler ve Filmler

Oyuncu ve şarkıcı Melih Görgün’ün babası olan Demir Karahan, 1968 yılında çekilen Kuyu filmindeki Mehmet karakteri ile oyunculuğa başlamış ve zaman içerisinde pek çok dizi ve film projesinde yer almıştır. Özellikle Kenan İmirzalıoğlu ile 1999-2002 yılları arasında oynadığı Deli Yürek dizisi ile genç kuşakların da dikkatini çekmeyi başarmış olan oyuncu daha sonra Kurtlar Vadisi, Haziran Gecesi, Arka Sokaklar, Adanalı, Tatar Ramazan ve Kardeş Payı gibi pek çok projede yer almıştır. Şimdilerde ise TRT1’de yayınlanan Milat adlı dizide Murat Dağtekin karakterini canlandırmaktadır.

Demir Karahan’ın canlandırdığı Murat Dağtekin, MİT Özel Görevler Müsteşarıdır. Çok özel liderlik vasıflarına sahip olan Murat Bey karakteri zekası ile vatan için çok önemli bir kişi olarak karşımıza çıkıyor.

Demir Karahan Resimleri


11 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 1.611 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN