Çocuklara Oyun Oynatarak Öğretme

Çocuklara Oyun Oynatarak Öğretme
Birçok ebeveyn çocuklarının kendilerine güvenmemesinden, asosyal olmasından yakınır durur. Bu durum aslında ebeveynlerin tavırlarıyla da alakalıdır. Çünkü her zaman çocukla ilgilenmek yerine, zaman zaman çocuğun kendi haline bırakılması da gerekmektedir. Bu sebeple çocuğun kendi kendine oyun oynaması sürekli yapılması gereken bir eylemdir.
Çünkü çocuklar kendilerini oyuna kaptırırken daha doğal, daha rahat hissederler. Aynı zamanda en iyi öğrenme yöntemi olan oyun, çocukların duygularını dışa vurmada çok etkilidir. Oyun terapisi ile; çocuklarda saldırganlık azalır, çocuklar kendilerini dünyada daha güven içinde hissederler, özgüvenleri artar ve kendilerini daha rahat ifade ederler. Üstelik kendilerini daha mutlu hissettikleri için yeni ilişkilere daha açık olurlar. Aynı zamanda hareket halinde olan vücutta bağışıklık sistemi güçlenir.
Çocuk sürekli evde tutulduğu zaman, çocukta değişik sorunlar meydana gelebilir. Öncelikli olarak içedönüklük, sosyal dışlanma, ileriki yaşamda olumsuz evlilikler, asosyallik gibi etkenler çocuklarda meydana gelebilir. Bu vesileyle çocuğun sadece odasında oynamak değil, aynı zamanda dışarıya çıkarılıp diğer yaşıtlarıyla beraber sürekli oyun oynaması ya da doktor eşliğinde oyun terapisi uygulanmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN