Çocuğun Yaşına Göre Spor

Çocuğun Yaşına Göre Spor
Spor yapmak her yaş kesiminden insan için çok faydalı, çok sağlıklı bir işlemdir. Ancak her spor dalı yer yaşa uygun değildir. 60 yaşındaki bir insanın futbol oynaması ne kadar uygun değilse, 3 yaşındaki bir çocuğun futbolla uğraşması da o kadar uygun değildir.
Uzmanlara göre, yüzme her yaş için uygun olan bir spordur. Ancak futbol ve basketbol gibi sporlar, çocuklar için 6 yaşından itibaren ilgilenilmesi gereken sporlardır. Çünkü kemiklerin bu sporlara uygunluğu bu yaşlardan itibaren başlıyor. Bu sporlar, kemiklerin sağlıklı ve dengeli uzamasını sağladığı için, uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.
Spor yapmak, çocuklarda bedenin güçlenmesini, kemiklerin güçlenmesini, bağışıklığın güçlenmesini sağlar. Aynı zamanda çocuk sosyalleşir, özgüveni artar. Ancak çocuğa illaki basketbol veya futbol oynatmak yerine, yeteneğinin olduğu bir spor dalı ve çocuğun istediği bir şey olması çok önemlidir. Bu konuda ebeveynlerin çok dikkatli olması gerekir çünkü yanlış seçimlerden dolayı çocuklar istemedikleri sporlara yöneleceğinden dolayı, özgüven kaybı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN