Çocuğun Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek

Çocuğun Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek
Uzmanlara göre çocuklardaki bağışıklık sistemi, yeni kurulan ve düşmanlarını tam olarak tanımayan bir devlet gibi nitelendiriliyor. Bağışıklık sistemi, mikropları tanıdıkça, daha güçlü direnç göstermeye başlayacaktır. Bebeklerin ilk bir yılı, yaşamlarının en zayıf dönemleridir. İki yaşından sonra bağışıklık sistemi oturmaya başlıyor.
Çocuklarda bağışıklığı güçlendirmenin dört altın kuralı vardır. Bunlar düzenli uyku, dengeli beslenme, aktif bir yaşam ve çocuğun mutlu olması gerektiğidir. Çocuğun beslenirken her besin grubundan yiyeceklerle beslenmesi gerekir. Fast food tarzı kültürlerden de uzak tutulması gereklidir.
Aynı zamanda uyku düzeni çok önemlidir. Bebeğin güzelce dinlenmesi gerekir. İyi bir uyku bağışıklığa çok etkilidir. Çocuklar daima hareketli kalmalıdır, aktif olmalıdır. Oyunlar oynamalı, hareketli olmalı, doğal yaşamdan uzak bırakılmamalıdır. Son olarak da çocuğa daima mutlu bir aile tablosu çizilmelidir. Çocuğa asla ters davranılmamalı, onunla ilgilenilmelidir. Bütün bu faktörler çocuktaki bağışıklık sisteminin gelişmesinde çok büyük rol oynayan etmenlerdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN