Cilt beyazlatma yöntemleri, cilt nasıl beyazlar?

Cilt nasıl beyazlar, cilt beyazlatma yöntemleri, cilt temizleme yöntemleri.
CİLT BEYAZLATMA

Özellikle çocuk yaşta genç kızlarımız ten renklerini sorun haline getirirler. Eğer gerçekten onların psikolojik durumlarını etkileyen bir sorun olmaya başlar ise bu durum evde yapacağınız küçük maskeler ile sorunu çözebilirsiniz.

Domates maskesi, bu durumlarda kullanılabilecek en kolay maskelerden birisidir. 1 adet domatesi güzelce yıkayın, kabuğunu soyun. Güzelce suyunu çıkarın, süzün. Biraz un ilave ederek macun kıvamına getirin. Dudak ve göz çevresi hariç yüzünüze sürün. 5 dakika sonra durulayın. Tabii ılık su ile. Bu hazırlanan maskenin kalanını kapaklı bir kapta buzdolabında saklayabilirsiniz. Haftada 3 kez yüzünüze uygulayın.

Yumurta maskesi, daha da basit. 1 yumurtanın sadece akını yüzünüze sürün. 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Yumurta kokusuna dayanabilirseniz renginizin açıldığını göreceksiniz.

cilt-beyazlatma-cilt-nasil-beyazlar

cilt-beyazlatma-cilt-nasil-beyazlar


Maydanoz suyu da cilt beyazlatma için kullanılabilir seçeneklerden biridir. Bir demet maydanozu küçük küçük keserek yarım litre kaynamış suyun içine atın. 30 dakika kadar bekleyin ki maydanoz demlensin. Sonra süzün ve renksiz, cam bir kavanozun içine boşaltın. Bu suyu bir hafta kadar buzdolabında bekletebilirsiniz. Her gün sabah ve akşam olmak üzere iki defa, pamuk yardımı ile hafif hafif, pansuman yaparcasına yüzünüze uygulayın.

Pirinç unu maskesi de hazırlaması kolay bir maskedir. 1 bardak pirinci ıslattığınız suyun dibindeki pirinç unu çökeltisini ayırın ve yüzünüze sürün. Cilt renginizin açıldığını göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN