Cilt bakımı nasıl yapılır, cilt nasıl nemlendirilir, pürüzsüz bir cilt için ne yapmalı?

Cilt bakımı nasıl yapılır, cilt nasıl nemlendirilir, pürüzsüz bir cilt için ne yapılması gerekir, cilt nasıl pürüzsüz olur, erkeklerde cilt bakımı nasıl olmalı, kadınlarda cilt bakımı nasıl olmalı?

Cilt bakımı çok önemli bir husustur. Öyle ki hem erkekler hem bayanlar için gerekli bir işlemdir. Cildin korunması, güneşin ya da soğuk havanının etkilerinin azaltılması açısından özellikle dikkat edilmesi gereken bir husustur. Erkekler de cilt bakımı hemen hemen kadınlar ile aynıdır. Biz sizi yapılması gerekenler hakkında kısaca bilgilendirelim.

CİLT BAKIMI NASIL YAPILMALI

Sıcak Su Kullanmayın

Duş alırken özellikle kış aylarında ısınmak için suyu aşırı sıcak kullanabiliyoruz. Bu kesinlikle önerilmeyen bir durumdur. Sıcak su cildi yorar ve cildin koruyucu etkisini yitirmesine neden olur. Öyle ki tamamen sıcak su ile yıkanan ciltler bir süre sonra yumuşar ve zarar görür. Mutlaka ılık suyla duş almalısınız. Mümkün olan zamanlarda soğuk su ile duş almanız da önerilir.

Cildinizi Nemlendirin

Erkek cildi bayanların cildine göre çok daha fazla yağlıdır. Bu da doğal olarak nem ihtiyacını doğurmaktadır. Cildinizi çeşitli nemlendiriciler ile sürekli nemlendirmeniz önerilmektedir. Bu işlemi yaparken eczanelerden kolayca bilgi ve yardım alabilirsiniz. Nemli ciltler her zaman için daha korunaklıdır.

Yüzünüz İçin Jel Alın

Kesinlikle yüzünüzü sabunla yıkamayın. Yüzünüzü daima yüz temizleyici jeller ile yıkayın. Sabun tahriş eder ve bir süre sonra cildinize geri dönüşü olmayan zararlar verir. Bu yüzden sabunlardan tamamen uzak durmanız gerekmektedir. Cildi temizleye yönelik özel üretilmiş jeller, yüzünüzde oluşan yağları ve kirleri alacağı için hem sağlıklı hem de ferah bir çözümdür.

Alkollü Traş Losyonları Kullanmayın

Alkol içeren ve bir kısmı alkol ile üretilmiş traş sonrası losyonlardan uzak durun. Alkol içeren sıvı o an için yüzünüzü rahatlatsa da bir süre sonra tamamen tahriş edecektir ve cildinizin yapısını bozacaktır. Buna çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Daha çok doğal yollarla yapılmış losyonları tercih edebilirsiniz.

Güneşten Koruyucu Krem Kullanın

Güneşin cilt üzerinde ki etkileri malum, kesinlikle zarar veriyor. Buna maruz kalmamak adına kaliteli bir güneş kremi kullanabilirsiniz. Güneş kremi sizi güneşin olumsuz etkilerinden korumakla kalmayıp, iyi hissetmenizi de sağlayacaktır.
Erkekler de cilt bakımı genel olarak bu aşamalardan oluşmaktadır. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece cildiniz pürüzsüz bir yapıda olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN