Ceyda Düvenci Kimdir ? Maral Dizisi Deniz

Ceyda Düvenci Hayatı / Nereli ? / Kaç Yaşında ?

Bursa 16 Nisan 1977 doğumlu Ceyda Düvenci, İsmail ve Zümrüt Düvenci’ nin tek çocuğudur. Eğitim hayatında liseyi Kadıköy Anadolu Lisesi’ nde, üniversiteyi ise Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’ nde tamamlamıştır. Ülkemizde televizyon ekranlarında sunuculuk ve dizi oyunculuğu ve aynı zamanda da yer aldığı tiyatro oyunları ve sinema filmleri ile tanınmıştır.

Oyunculuk hayatına Marmara Üniversitesi’ nde eğitim hayatını sürdürdüğü zaman diliminde karşısına çıkan ‘ Yeni Yüzler Aranıyor’ ilanına başvurması ile Kandemir Konduk imzalı Palavra Aşklar dizisi ve ardından katıldığı güzellik yarışmasında 3. olarak seçilmesi ile başlamıştır. Devamındaki süreçte yer aldığı onlarca dizi, tv programı sunuculuğu, reklam filmleri, tiyatro ve sinema filmleri ile oyunculuk kariyerini devam ettirmiştir. Kariyerini oyunculuk workshopları, İtalyanca kursu ve Bilgi üniversite’ deki  film okuma atölyesi ile desteklemiştir. Kariyerinin yanında özel hayatında ilk evliliğini 2000 yılında kendisi gibi oyuncu olan Kaan Girgin ile yaptı, ancak 2002 yılında ünlü çift boşandı. 2008 yılında ise işadamı Engin Akgün ile evlendi. Çiftin 2011 yılında Melisa adını verdikleri bir kızları dünyaya geldi, 2013 yılında ise evliliklerini sonlandırdılar.

2011 ile 2014 yılları arasında Elif karakteri ile yer aldığı uzun soluklu dizinin ardından İpek karakteri ile Aşkın Kanunu dizisinde yer almıştır. Ancak bu projesi pek uzun sürmemiştir. Şimdilerde ise Maral isimli dizi projesinde canlandırdığı Deniz karakteri ile ekranlara geri dönmüştür.

Ceyda Düvenci Resim Galerisi / Fotoğraf Arşivi


9 Mart 2015 tarihinde eklendi, 3.229 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN