Cam Fanusta Yetiştirilen Çocuklar

Cam Fanusta Yetiştirilen Çocuklar
Genetik olarak her insanda bir bağışıklık sistemi vardır. Bu bağışıklık doğuştan ölüme kadar devam eder. Hastalıklarla savaşan bu sistem, insanı hayatta tutan en önemli sistemdir. Çocuk yaşlarda aşırı hijyen kuralları, mikroorganizmaları engelleyen dezenfekte ürünlerinin çok fazla kullanılması gibi sebeplerden dolayı çocuklarda bağışıklık sistemi güçsüz kalabiliyor.
Uzmanlara göre çocuklar, zaman zaman mikroorganizmalara bağlı kalmalıdırlar ki, bağışıklık sistemleri daha güçlü olabilisin. Çünkü vücut mikroplara karşı direnç gösteren bir mekanizmadır ve mikroplar vücuttan uzak kaldığı zaman, vücudun direnç göstermesi de söz konusu değildir. Bu da ölüm anlamına gelir.
Uzmanlar, çocukların doğal ortamlarda bulunmaları gerektiğini, zaman kirlenmeleri gerektiğini, hatta ara sıra çamurda oynamaları gerektiğini bile vurguluyorlar. Tabi bu aşırıya kaçan bir durum olmamalıdır. Eğer bahçeli bir eviniz varsa, çocuğu sürekli bahçede tutun. Bırakın biraz istediği şeyleri yapsın. Özgür olsun. Bu sayede daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN