Çakra diyet nasıl yapılır, çakra diyeti zayıflatır mı?

Çakra diyeti ile hızlı zayıflama, çakra diyeti ile kilo verme, çakra diyeti işe yarıyor mu, çakra diyeti nasıl zayıflatır?

Çakralar vücudumuzda bulunan enerji noktalarıdır. Bunları harekete geçirmeye ne dersiniz? Çakraları harekete geçirmek için farklı renklerdeki gıdaları diyete eklemek gerekiyor. Çakra diyeti bu amaç üzerine kurulmuş bir diyet ve tarihine bakıldığında yüz yıllarca öncesine ve keşişlerin beslenme stiline dayanıyor. Çakra diyeti bu enerji noktalarına enerji yüklemesi ile biliniyor. Bugüne kadar çakraları açmak için bir çok yöntem çevrenizden duymuşsunuzdur. Bu yöntemler genellikle meditasyon gibi yötemler olarak biliniyordu, çakra diyeti ise olaya farklı bir yaklaşım getiriyor. Çakra diyeti ve vücudumuzda bulunan çakraları açmak için yiyebileceğiniz yiyecekler şu şekildedir:

Kök Çakra

Kök çakra adından da anlaşılacağı gibi diğer tüm çakraların temelini oluşturur ve omur iliğin alt ucunda bulunan bir çakramızdır. Toprak elementinden bir grup olup, kırmızı renk tarafından temsil edilmeltedir. Bu yüzden kırmızı gıdalarla bu çakra güçlendirilebilir. Bu gıdalar şu şekildedir:

Sebze ve meyveler: Havuç, nar, turp, pancar ve soğan

Baharatlar: Kara biber ve kırmızı biber, paprika, siyah turp

Protein: Soya peyniri gibi soya içeren ürünler, yumurta, fıstık ezmesi ve et

Sakral Çakra

Su elementine aittir ve turuncu renge sahiptir. Bu çakranın doğurganlık, cinsellik ve yaratıcılıkla bağlantısı vardor, bunlarla ilgili sorunlarınız varsa şu gıdaları yemeniz yardımcı olacaktır:

Sebze ve meyveler: Portakal, mandalina, mango, kavun, hindistan cevizi

Badem ve ceviz

Baharatlar: Kimyon, tarçın, vanilya ve keçi boynuzu

Solar Pleksus Çakrası

Midenin üzerinde bulunan çakradır ve aynı zamanda güç çakrası olarak da bilinmektedir. Ateş elemtidir ve sarı renklidir. Yeme içme ilişkilerini ve iradeyi etkileyen bir çakra olarak bilinir.

Tahıllar: Makarna, ekmek, pirinç, kahvaltılık gevrekler, keten tohumu, sarı mercimek
Süt ürünleri: Süt, peynir ve yoğurt
Baharatlar: Rezene, kimyon, zencefil, nane, melisa, sarı papatya, zerdeçal

Kalp Çakrası

Elememti hava olan bu çakranın rengi ise yeşildir. Adından da belli oldupu gibi sevgi ve şefkat ile ilişkisi vardır. Kalp çakrası için sevginin önemi büyüktür.

Sebzeler: Ispanak,brokoli, karnabahar, lahana, kabak, kıvırcık, kereviz
İçecek: Yeşil çay
Baharatlar: 
Reyhan, adaçayı, kekik, maydanoz, kişniş

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN