Buğra Gülsoy – Biyografisi – Aşk Yeniden Fatih Kimdir ?

Buğra Gülsoy Hayatı / Biyografisi / Yaşı / Kilosu / Nereli

Buğra Gülsoy, 22 Şubat 1982 yılında Ankara doğdu. Üniversiteye kadar tüm eğitim hayatını Ankara’da geçiren ünlü yıldız, 2004’te Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık bölümünü bitirmiştir.

Sahne hayatına 13 yaşında atılan Gülsoy, Kıbrıs’ta okuduğu dönem boyunca Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli roller alarak oyunculuğu hep hayatının bir parçası haline getirmiş, ”Trio, İnsan Üçleme, Nar Yarası, Alt Üst, Heterotopya, Mutlu Son” gibi kısa filmlerde oyunculuk ve yönetmenlik yapmıştır.

Buğra Gülsoy Oynadığı Diziler / Filmler

Birleşmiş Milletler Kalkınma Projesi içerisinde yapılan bir yarışmada ”filmcilik” üzerine eğitim alan Gülsoy, genç yaşına rağmen Kıbrıs Film Derneği’ni kurmuş ardından Kıbrıs Kısa Film Festivali’nde direktörlük ve proje tasarımcılığı yaptı..

Başarılı sanatçı, dizi sektörü ile ilk olarak 2008′ de Kanal D’de yayımlanan ”Hepimiz Birimiz” dizisinde tanışmış ve ”Nazım” karakteri ile başrolünü üstlenmiştir. Ardından bir Mahsun Kırmızıgül yapıtı olan Güneşi Gördüm’ de Berat karakteriyle karşımıza çıkmış ve peyazperdeye ilk adımını atmıştır. Sergilediği diğer bir sinema oyunculuğu ise, Derviş Zaim imzası bulunan ve ilk gösterimi 2010 Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleşen Gölgeler ve Suretler’ de Ahmet rolüdür.

Unutulmaz, Fatmagül’ün Suçu Ne, Kuzey Güney dizilerinde yer aldıktan sonra, yepyeni dizisi Aşk Yeniden’de Fatih Şekercizade olarak karşımıza çıkıyor.

Buğra Gülsoy Resimleri / Fotoğraf Galerisi


11 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 5.068 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN