Bronz Ciltler

Bronz Ciltler
Popüler kültürlerde her geçen gün yaygınlaşmaya devam edene bronz cilde sahip olmak insanlar için zorlu aşamalardan geçtikten sonra mümkün olabiliyor. Bunun için yaz güneşinin altında saatlerce beklemekten tutun da, solaryum kabinlerinde saatlerce kalmaya kadar birçok işlem uygulanıyor.
İnsanlar sabırsız yaratıklardır. Biran önce bronzlaşmak için ellerinden geleni yaparlar. Yaz sıcaklarında, özellikle öğlen saatlerinde yayılan güneş ışığı, ultraviole ışınlarının en kuvvetli olduğu zamana denk gelir. Bu ışınlar cilt kanserine davetiye çıkarmaktadır. Güneş altında saatlerce beklemek yerine, kısa süreli bekleyişler, ardındanda kısa süreli gölgelik alanlarda dinlenmeler bronzlaşmayı geciktirse de, en etkili yöntemlerdendir.
Aynı zamanda güneş kremi kullanımı da çok önemlidir. Bu kremler cildi güneşin zararlı etkilerinden korumaktadır. Bu kremlerin sadece güneşlenirken değil, ilkbahar aylarında güneşin sıcaklığının hissedilmeye başlandığı zamanlardan itibaren de kullanılması gerekir. Güneş gözlüğü kullanarak da zararlı ışınlardan gözlerimizi koruyabiliriz. Ancak kaliteli gözlük kullanımı çok önemlidir. Kullanılan gözlükler ışığı çok iyi süzmeli, gözün derinlemesine dinlenmesini sağlamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN