Botoks Hakkında Doğru ve Yanlış Bilinenler

Botoks Hakkında Doğru ve Yanlış Bilinenler

Botoks, nörolojik hastalıkların ve özellikle felcin tedavisinde kullanılan bir bakteriden elde edilir. Tamamen tıbbi bir maddedir ve yan etkileri yoktur.

Uygulandığı zaman kasların çalışmasını durdurup, kasılmalarını engelleyerek kırışıklığa engel olur. Ömrü 6 aydır ve 6 ayın sonunda tekrarlanması gerekir. Bu süre boyunca kullanılmayan kaslar, dolayısı ile yaşlanmanızı geciktirir ve yüzünüzde yer etmesi ihtimali olan çizgilerin oluşmasına engel olur.

Botoksun yüzde şişkinlik yapması mümkün değildir. Şişkinlikler orantısız ve kontrolsüz şekilde ve uzman olmayan ellerde uygulanmış fazla miktarda botoks sonucunda ortaya çıkar. Bu yüzden bu işi güvenilir uzmanlara yaptırmak gerekir. Şunu unutmayın ki yüz anatomisini, ışık ve gölgeyi göz önüne almadan yapılan her işlem, ifadenizde kötü sonuçlar doğurur.

Botoks işleminin sonrasında kaşların fazla kalkık durması kişinin kas yapısıyla ilgilidir. Alın kasının fazla çalışan kısmına botoks uygulaması yapılırsa kaşların aşırı kalkması engellenir.

Botoks tedavisi yüzdeki çok çalışarak kırışıklığa sebep olan kasları durdurur ve kişinin iyi görünmesini sağlar. Göz çevresindeki, alın bölgesindeki, dudak kenarları, çene ve boyun bölgeleri, kızgınlık çizgisi adı verilen iki kaş arasındaki bölgelerde bulunan kırışıklıkları azaltır, yok eder ve kişiye genç bir görünüm verir. Son zamanlarda botoks, terlemeyi önlemek amacı ile koltukaltlarında veya ameliyatsız burun estetiği isteyen hastalar için buruna da uygulanabilmektedir.

Doğru bir miktarda uygulanan botoks, kişinin yüzünü gereğinden fazla şişirmez. Yani botokslu kişilerin hepsinin birbirine benzediği düşüncesi yanlıştır. Bu tamamen uzman olmayan ellerde yapılan yanlış ve fazla uygulamaların sonucudur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN