Boşanma Psikolojisini Atlatma Yöntemleri

Boşanma Psikolojisini Atlatma Yöntemleri

Boşanmanın ardından ilk yapmanız gereken, kendinize acımaktan vazgeçmek ve daha sonra hayatınızı nasıl bir yön içerisine sokacağınıza karar vermektir. Bu aşamadan yeni bir eş aramaya çalışmak, sevgili sahibi olmaya çaba göstermek gibi eylemlerden uzak durmalı ve bunu kafanızı topladıktan sonra yapmalısınız. Dolayısıyla eğer çalışıyorsanız işinize yoğunlaşabilir, hobilerinize yeniden dönüş yapabilir ve eşiniz olmadan da kendinizi idame ettirebileceğinizin farkına varabilirsiniz.

Özellikle arkadaşlarınız ve ailenizin desteği bu süreçte kaçınılmaz olacaktır fakat altından kalkamayacağınız bir ruh hali içerisindeyseniz psikolojik destek almaktan da kaçınmamalısınız. Ülkemizde maalesef psikoloji uzmanlarına başvurmak bir zayıflık olarak görülüyor ama bu işte profesyonel olanların tam da sizi daha iyi analiz ederek sorunlarınızın üstesinden gelmenize yardımcı olmak için hazır beklediklerini unutmayın.

Geçmişte boşanmış olan dostlarınız ve akrabalarınız varsa onların deneyimlerini dinlemek ve süreci nasıl geçirdiklerini öğrenmek de faydalı olacaktır. Bu sayede boşanmanın atlatılması konusunda sizden öncekilerin deneyimlerinden faydalanabilir ve yeni bilgiler öğrenerek kendinizi daha kolay toplayabilirsiniz.

Çocuklu kadınların boşanma sırasında çocukları üzerine fazla yoğunlaştıkları ve zaman zaman onları daralttıkları biliniyor. Bu yüzden çocuğunuza devamlı olarak boşanmayı hatırlatmaktan kaçınmalı, soruları varsa cevaplamalı ancak sürekli olarak babası hakkında konuşmamalısınız. Zamanla o da yeni hayat düzenine alışkanlık gösterecektir ve bu süreci olabildiğince hafif bir şekilde atlatması sizin elinizde diyebiliriz.

Boşanmanızın üzerinden zaman geçtikçe normal hayatınızın veya evlilik öncesi hayatınızın yeniden ortaya çıkması da işinizi kolaylaştıracak. Evlilik süresince alışılan yaşam tarzını unutmaya başladığınızda ve kendi ayaklarınız üzerinde durduğunuzda yeniden kendi kendine yetebilen bir kadın olarak hayatınıza devam edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN