Boşanma Çocukları Nasıl Etkiliyor

Boşanma Çocukları Nasıl Etkiliyor
Mutlu başlayan ancak hüsranla sonuçlanan evlilikler gündelik hayatta neredeyse normale dönmüş durumda. Evlilik kolay değildir. Evlilikten sonra boşanmak da kolay bir şey değildir. Çiftler bu kararı alırken gerçekten de çok yoğun bir düşünme sürecine girerler. Hele hele ortada bir çocuk varsa, boşanma kararını almak çok zorlaşır.
Boşanma durumunda, çiftlerden daha çok etkilenenler aslında çocuklardır. Çünkü karar sonrası, çocuklar çok büyük suçluluk duyarlar. Sorunun kendilerinden kaynaklandığını düşünürler ve bunalıma girebilirler. Boşanmadan önce yaşanan şiddetli tartışmalara çocukların önünde yapılmamalıdır. Üstelik boşanma durumunda çocuğa çok mutlu bir aile tablosu çizmek de çok zararlıdır. Çünkü çocuklar evde olan biten huzursuzlukları hemen algılarlar ve bu durum yanlış lanse edildiği takdirde çocukta ailesine karşı güven sorunu başlar.
Üstelik boşanma sonrasında çocuğun çevreye bakış açısı da değişmektedir. Sürekli insanların kendisi hakkındaki düşüncelerini sorgular ve suçluluk psikolojisinden dolayı yapacağı her şeyin olumsuzlukla sonuçlanacağı kanısına varabilir. Bu da ilerleyen zamanlarda çocukların yalnızlaşmasına sebep olabilir.
Bu sebeplerden dolayı boşanma kararı alınırken hızlı hareket edilmemeli, çiftlerin kendilerine ve çocuklarına zaman tanımaları çok önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN