Bohem Elbise Modelleri

Giderek modernleşen bu dünyada belki de artık çok sıkıldınız ve artık geçmiş günlerin güzel yaşam ve giyim tarzlarını özlüyorsunuz. Bu durumda daha hippi ve daha bohem bir giyim tarzına yöneleceksiniz demektir. Özellikle atmış ve yetmişlerin dünyayı kasıp kavuran özgürlük ve yenilik dalgasıyla şekillenen bu bohem tarzlar en çok elbiseleriyle öne çıkar.

Upuzun, rengarenk ve salaş bu elbise modelleri genellikle bir perdeden, bir masa örtüsü ya da eski bir kumaştan yapılmıştır. Aynı şekilde geniş ve rahat gömlekler de oldukça sık kullanılır ve genellikle önü bir kaç düğme açılmıştır. Bohem elbiselerin olmazsa olmazı aksesuarlardır. Bu elbiselerin genellikle ya sırt dekoltesi vardır ya da uzun etekleri yer yer kesilerek dalgalı ve asimetrik bir stil yaratılmıştır. Bohem elbiseler genellikle uzun iplerle bağlanır, sıklıkla boynun arkasından tıpkı bir bikini gibi bağlanırlar. Etekleri genellikle kat kat üretilir. Bazen bir çok farklı kumaşın birbirine eklenip yama yapılması ile bu etekler yapılır.

Eğer daha kışlık bir elbise ise, genellikle kolları uzun olur. Kollarının üst kısmı dar ve vücuda oturan, dirsekten sonrası ise geniş ve fırıl fırıl açılır durumdadır. Bu elbiseler genelde yaz aylarında ahşap rengi sandaletlerle tamamlanır. Kışları ise eskitmeli, kaba görünüşlü kalın botlar ya da postallar ile tamamlanırlar. Bohem bir elbisenin en güzel uyum sağladığı şey ise kovboy şapkalar ya da geniş hasır şapkalar olarak bilinir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN