Böğürtlenin Sırları

Böğürtlenin Sırları

Hepimiz biliriz böğürtlenin ne olduğunu. O yüzden bu yazımızda böğürtleni tanıtmak yerine böğürtlenin sırlarından bahsetmeyi uygun gördük.

Böğürtlen tüketimi düzenli yapıldığı takdirde, güçlü ve sağlıklı, zarif bir bedene sahip olunması içten bile değil. DNA’ ların hasar görmesi ve hücrelerin kontrolsüz büyümesi sebebiyle oluşan kanser hastalığının önüne geçmek için günde bir avuç böğürtlen tüketimi önerilirken, böğürtlenin içindeki antioksidanların bağışıklık sistemini güçlendirdiğinin de altını çizmek gerekir. İçeriğindeki B vitamini sayesinde çocuk gelişiminin olmazsa olmazıdır böğürtlen.

Böğürtlen yaprağını kaynatarak elde ettiğimiz su ile diş ve diş eti bakımı da yapılabilir. Ayrıca elde edilen bu suyla beraber diş eti çürümelerinin ve dolayısıyla ağızda oluşan kötü kokuların da önüne geçilebilir.

Hem zayıflamak isteyenler için, hem de şeker hastaları için bir tür deva niteliğinde olan böğürtlen, vücuttaki şeker oranını dengeler, aynı zamanda tüketilen yiyeceklerdeki ani atakları engelleyerek tokluk hissi verir. Kalorisi düşük bir meyve olduğu için, diyet listelerinde bulundurulmasının hiçbir sakıncası yoktur.

C vitamini açısından oldukça zengin olan böğürtlen, hücre yaşlanmalarını önleyerek cildi daha sıkı tutar. Maske ve toniklerde rahatlıkla kullanabilirsiniz, böylece cilt bakımını da yapmış olabilirsiniz. Aynı zamanda kanı temizlediği için bir nevi detoks görevi de görür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN