Bergüzar Korel Kimdir ? Biyografisi – Oynadığı Diziler

Bergüzar Korel / Hayatı / Oynadığı Dizilere / Kaç Yaşında ? / Nereli

Asıl ismi Bergüzar Gökçe Korel olan ünlü oyuncu 27 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.
Çocukluğu Ankara Ulus’ta geçen Korel, ilk öğrenimini Ulus’taki Nilüfer Hatun İlköğretim Okulunda, Orta öğrenimini ise babasının desteği ile Yıldız Koleji’nde tamamladı. Kolej’den mezun olduktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü başarılı bir şekilde tamamladı. Üniversiteden merakı dolayısıyla  profesyonel kulüplerde voleybol oynadı. Okul hayatı sıralarında  birçok tiyatro oyununda ve kısa filmde oynadı.

Profesyonel oyunculukta yıldızı 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filmi ile parladı. Filmde Leyla karakteriyle izleyicilerden tam not aldı. Kurtlar Vadisi filmi için  teklif geldiği zamanlarda ağır hasta olan babası Tanju Korel’in doktoru babasını kaybetmek üzere olduklarını dile getiriyorlardı. Bu durumdan dolayı  önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözleriyle ikna olan oyuncu  teklifi kabul etti. Bu rolün  birçok  zorluğu vardı ama en büyük sıkıntı Leyla karakterinin dili arapça olmasıydı ve filmin canlı çekilecek olmasıda zor bir durumdu. Bergüzar Korel  arapça dilini hiç bilmemesine rağmen  kısa  zamanda  rolüne çok iyi hazırlandı ve  başarılı bir çalışma oldu aynı zamanda film gişe rekorları kırdı.

2010  yılında Bergüzar Korel, başrolünü Bülent İnal ile birlikte paylaştığı ATV de yayınlanan Bitmeyen Şarkı dizisinde başrol olarak görev almıştır. Yine 2010 senesinde Muhteşem Yüzyıl dizisine konuk oyuncu olarak misafir olmuş ve Monica Teresse karakterini canlandırmıştır. Şimdilerde ise ATV’nin sevilen dizisi Karadayı isimli dizide  Feride Şadoğlu karakterini canlandırmaktadır.

Bergüzar Korel En Güzel Resim Galerisi / Fotoğraf Arşivi


3 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 1.984 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN