Beren Saat Kimdir Hayatı Ve Fotoğrafları

Beren Saat Kimdir

Güzel oyuncu 26 Şubat 1984 tarihinde Ankara da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi’ nde okuduğu dönemlerde bölümünü beğenmediği için erkek arkadaşı ve ailesinin desteğini alarak Türkiye’ nin Yıldızları adlı Yetenek yarışmasına katılmıştır.
Türkiye’ nin Yıldızları adlı yarışma ile seyirci ile tanışmış, yarışmada 2. Olarak televizyon ve sinema dünyasına adım atmıştır. Yarışmadan sonra ilk olarak bir şeker firmasının yüzü olmuş ve reklamlarında rol almıştır.
2004 yılında Aşkımızda Ölüm Var adlı dizide rol alarak oyunculuğa adım atmıştır. Daha sonra ise 2005- 2006 yılları arasında devam eden Aşka Sürgün adlı dizide ilk başrolünü oynamıştır. Hatırla Sevgili Adlı dönem dizisi ile ise dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.
Oyunculukta zirveye yerleşmesi ise Aşk – ı Memnu dizisindeki Bihter Ziyagil karakteri ile olmuştur. Başrolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Selçuk Yöntem ile paylaşan ünlü oyuncu bu dizi ile dünyaya adını duyurmuştur. Daha sonra Fatmagül’ ün Suçu Ne ve İntikam Adlı televizyon dizilerinde rol alarak izleyici ile buluşmuştur.

Televizyon dizilerinin yanı sıra birçok sinema filmi ile de adını duyurmuştur. Güz Sancısı, Gecenin Kanatları, Gergedan Mevsimi ve Benim Dünyam Beren Saat’ in beyazperdede rol aldığı sinema filmleridir. 2014 yılında şarkıcı Kenan Doğulu ile hayatını birleştiren ünlü oyuncu, iyi oyunculuğu ile iki kez Altın Kelebek olmak üzere birçok ödül almaya hak kazanmıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN