Bebeğe eşya ve giysi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bebeğe eşya alırken neler dikkat edilmeli, bebeğe giysi alırken nelere dikkat edilmeli, bebek giysisi nasıl alınır, bebek nasıl giydirilir?

Yeni doğum yaptınız ve dünyalar güzeli bir çocuğunuz oldu.. Ona gözünüz gibi bakmalı, hiçbir şeyini eksik etmemeli ve sağlığı konusunda son derece titiz hareket etmelisiniz. Tüm bunların yanında onlara aldığınız her şeyin son derece sağlıklı, temiz ve rahat olması gerekmektedir. Peki genel olarak bebek eşyalarında nelere dikkat etmeliyiz? Hangi eşyalar onlar için ideal? Hangi eşyalardan uzak durmalıyız? Editör arkadaşlarımız sizler için araştırdı..

Bebeğiniz için yapmanız gereken şeyler, o doğduğu saniyeden itibaren başlar ve büyüyene kadar devam eder. Sağlıklı büyümeleri için ise ilk aşamadan itibaren titiz bir çalışma yürütmelisiniz. Bebeğinize herhangi bir şey alırken onun sağlığı için ideal olan seçimleri yapmalısınız.

Bebek Giysileri

Bebek giysileri bebeğiniz için yapacağınız alışverişlerin en başında yer alır. Ne çok küçük, ne de çok büyük seçimler yapmalısınız. Örneğin 0-3 ay yerine, 3-6 ay modellerden seçim yapmalısınız. Bu bebeğinizi sıkmayacaktır. Giysilerin bebeğinizin boynunu ve bedenini sıkmaması çok önemlidir. Yeni doğan bebekler dirençsiz olduğu için onları sıkan giysiler veya çok bol giysiler bedenlerini yoracaktır. Buna dikkat etmelisiniz.

Gıda Tüketimi

Bebeğiniz her ne kadar ilk altı ay anne sütü ile beslenmek zorunda olsa da bazen onlara yardımcı ürünler ve mineraller verebiliyoruz. Bunları yaparken de biberon ya da küçük kaşık gibi ev eşyalarından yararlanıyoruz. Ancak bu yanlış bir işlem. Mutlaka özel olarak üretilmiş ve üretim maddesinden dolayı bebeğinize zarar vermeyecek biberon, kaşık, tabak gibi şeyler seçmelisiniz.

Mobilya & Yatak

Bebeğiniz için yatak ya da beşik seçerken çok dikkatli olmalısınız. Sert bir zeminde bebeğiniz rahat edemeyeceği gibi uyuyamayacak ve sağlıklı bir metabolizmaya sahip olamayacak. Bu çeşitli hastalıklar başta olmak üzere bebeğinizle ilgili bir takım sorunların baş göstermesine neden olacaktır.. Mutlaka yumuşak zeminlere sahip, zararsız ve kanserojen madde içermeyen ürünler almalısınız. Bebeğinizin rahat uyuması geleceği açısından da çok çok önemli bir durumdur.

Genel olarak bakıldığında dikkat etmeniz gereken hususlar; sağlıklı ürünler, rahat kıyafetler ve rahat uyuması için gerekli ortamın sağlanması olacaktır. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece bebeğiniz ile çok keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN