Bayan Kot Şort Modelleri

Şortlar; yaz aylarında kolay kombinlenebilmesi, etek gibi hareket kısıtlına sebep olmaması ve her ortamda giyilebilecek, hem klasik kombinlerde hem spor kombinlerde oldukça rahatça kullanılabilecek bir giysi türü olması sebebiyle çok sıklıkla tercih edilirler. Aynı şekilde kot kumaşı da hayatımızın vazgeçilmezi bir kumaş türü olması ve şortların yine vazgeçemediğimiz kot kumaşından üretilmesi ortaya oldukça kullanışlı, hoş, şık ve tarz görünen bir kıyafet çıkarır.

Kot şortlar oldukça farklı modellerde olabilir…Bunlardan bazıları; süper mini boydaki kot şortlardır ki genellikle üzerinde gövde boyundan daha uzun bluzlerle kombin edilirler. Yazın sık sık karşılaştığımız bu kombinin yanı sıra farklı bir kot şort tipi de daha uzun boydaki kot şortlardır. Bu kot şortlar ise genellikle üst vücudumuzdan daha kısa hatta göbeği açıkta bırakan kısa blüzler ve tişörtlerle kombinlenebilirler.

Kot şortlarda son zamanlarda meşhur olan kumaş kemerler de kot şortun duruşuna ve formuna oldukça farklı bir hava katmaktadır. Yırtık kot modası ise, kot şortları teğet geçmemiş ve kot şortlarda da kendini oldukça sık gösterir olmuştur. Kot şorttaki eskitme ve yırtık detaylar, şorta ayrıca bir hava katmakta ve günümüzde oldukça sık tercih edilmektedirler.

Aynı şekilde son zamanlarda yüksek bel pantolon modasının oldukça gündemde olması, kot şortları da yine teğet geçmemiş ve yüksek belli kot şortlar da yüksek belli pantolonlar gibi giyim gündeminde yerlerini çoktan bulmuştur. Tüm bu kot şort modellerinin giyilmesi esnasında dikkat edilmesi gereken temel unsur, vücut tipinin iyi tanınması ve proporsiyonumuzu düzgün gösteren modellerin seçilmesidir…

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN