Baş Ağrısı, Nedenleri ve Tedavisi

Baş Ağrısı, Nedenleri ve Tedavisi

Baş ağrısı, geçmişten beri insanların en çok muzdarip olduğu sorunlardan birtanesidir. Üstelik baş ağrısı bir çok sebepten dolayı oluşmaktadır. Bunlar arasında sinüzit, migren, kalp hastalıkları, karaciğer hastalıkları, solunum yetersizliği, boşlatım sistemindeki bozukluklar, astım hastalıkları, grip ve nezle, verem, tifo gibi hastalıklar da gelmektedir.

Baş ağrısı için papatya, lavanta, kekik, karabaş otu gibi bitkileri yarım su bardağı sıcak suya, 1 tatlı kaşığı kadar konulup 6-7 dakika demlendirilerek süzülmesi sağlanır, hazırlamış olduğunuz bu karışımı günde 2-3 bardak içebilirsiniz.

Adet zamanlarında kadınlar, yarım su bardağı sıcak suyun içine 1 tatlı kaşığı civanperçemi otu bırakılır ve 10 dakika kadar bekledikten sonra bu çayı içebilirler. Günde iki defa uygulanabilir. 1 su bardağı kaynar suya yarım çay kaşığı toz zencefil 10 dakika bekletilerek günde 2-3 bardak içilebilir.

Bu yöntemler baş ağrıları için geçici yöntemlerdir. Kalıcı yöntemler elbetteki doktorlarda vardır. Ağrılarınız bir süre sonra tekrar nüksediyorsa veya geçmiyorsa, mutlaka doktora başvurmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN