Baş Ağrılarında Omuriliğin Rolü

Baş Ağrılarında Omuriliğin Rolü
Genel itibariyle baş ağrıları göz hastalıkları ve migren gibi hastalıklardan da kaynaklanabilir. Bunların dışında oluşan baş ağrıları, kişilerde bir ağrı kesici yoluyla giderilmeye çalışılır ve insanlar doktora başvurmazlar. Ağrı sıklaştığı zaman kesinlikle doktora başvurulması gereklidir. Bazen baş ağrıları omurilikten de kaynaklanıyor olabilir ve bunun sonucunda dayanılmaz ağrılar yaşanabilmektedir.
Bu tip ağrılar enseden başlayarak başın tamamını kaplayabilir. Bunun için bir beyin, omurilik ve sinir cerrahisine başvurmak gereklidir. Başınız ağrıdığı esnada başınızı sağa sola çevirin, eğer ensede ağrı varsa, büyük ihtimalle omurilikten kaynaklanıyor olabilir.
Omurilik tedavisinde omurilik cerrahının dışında, bir de fizyoterapist eşliğinde tedavi yöntemi de çok etkilidir. Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, seanslar halinde fizyoterapistler hastaları etkili yöntemlerle iyileştirebilmektedirler. Çok basit bir röntgen ile hastalığın kaynağı bulunabilir. Ardından tedavi süreci de başlamış olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN