Balyaj nedir, Balyaj nasıl yapılır?

Balyaj Nasıl Yapılır?

Balyaj Nasıl Yapılır?

Kadınların en sık değiştirdiği yapı şüphesiz saçlarıdır. Morali bozuk olunca, değişiklik istediğinde, güzellik anlayışına göre farklı kesim ve renkler denenip uygulanmaktadır. Hatta bu özelliğimiz sayesinde yeni renkler ve modeller de hayata geçebilmektedir.
Ombreler, gölgeler, röfleler, farklı kesimler, farklı renkler ve çeşitli balyaj örnekleriyle sık sık karşılaşmaktayız. Peki bu kadar sık duymaya alıştığımız balyaj nedir ve nasıl yapılır.
Balyaj aslında bir renklendirme metodudur. Bunu evde yapabileceğiniz gibi herhangi bir kuaförde de yaptırabilirsiniz. Bütçenize ve sabrınıza bağlıdır aslında.

Balyaj için kullanmak istediğiniz rengi seçiniz. Ben bu sıralar en trend renklerden olan gri balyajı anlatarak balyajın nasıl yapıldığını anlatacağım. Bunun için gerekli malzemeler:

– Açıcı toz( bir paket)
– İnce saplı krep tarağı
– Alimünyum folyo
– Mor şampuan
– Eldiven

Öncelikle açıcı tozunuzu açıp hazırlayın. Saçlarınızı kısımlara ayırıp krep tarağıyla bir tutam saçınızı krep yapar gibi sıyırın ve elinize aldığınız tutamdan geriye kalan ince saça açıcıyı diplere bulaştırmadan uçlara sürüp folyo ile kaplayın. Aynı işlemi saçın geriye kalan kısmına da uygulayıp hızlıca bu işlemi tamamlayın. Yaklaşık 30 dk bekletin.

Eğer açık ton istemiyorsanız arada bir kontrol ederek istediğiniz tona ulaşmışsa yıkayınız. Saçlarınızı ılık suyla yıkayıp iyice durulayın. Gri balyaj için platin sarı olana kadar açılmasını bekleyin. Tüm boyadan arınmış açılmış saçınızı mor şampuanla 3 dk bekletip köpürterek durulayın. Böylelikle gri doğal bir balyajınız olacaktır. Eğer mor şampuanı fazla bekletirseniz mavimsi olabilir. Bu nedenle 3 dakika yeterlidir. Tonlamada kullanılan mor şampuanı çiğ sarı olmasını istemediğiniz saçınıza da uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN