Ayak Kokusuna Çözüm

Ayak Kokusuna Çözüm
Bazen yaz sıcaklarında insanlar ayakkabılarını çıkarmak isterler ancak ayaklarının koktuğunu düşünerek bu düşünceden hemen vazgeçerler. Bu da kişinin sosyal hayatını doğrudan etkiler. Ayakta terlemeye sebep olan 250 bin civarında ter bezi bulunur. Terleme sonucu hava almayan ayakta ciddi kokular, rahatsızlıklar meydana gelebilir. Ayak kokusunu kolay yöntemlerle engelleyebilirsiniz.
Öncelikle tuzlu su yöntemini kullanabilirsiniz. Ayaklarınızı 2 hafta boyunca her gün 20 dakika kadar tuzlu suda beklettiğiniz zaman, ayak kokusundan kurtulabilirsiniz. Alternatif olarak sirkeli suda da ayaklar aynı yöntemle bekletilebilir.
Soğuk su içine 2 adet poşet çay bırakıldıktan sonra, haftada bir bu uygulama yapıldığı zaman ayak kokusu giderilebilir. Ayakkabıların içine dökülen bir kaç çay kaşığı pudra, ayakların terlemesine engel olmaktadır. Pamuklu çoraplar ayakların hava almasını sağladıkları için, terlemeyi geciktirir. Aynı zamanda ter emici özelliği olduğu için, ayak kokusu minimum düzeyde olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN