Aşk Belirtileri Nelerdir?

Aşk Belirtileri Nelerdir?

Aşık olanların karşılaştıkları en önemli şey, sevdikleri kişiyi gördüklerinde yaşadıkları yüksek nabız ve kalp atışı miktarı. Zira aşkın vücuttaki hormon üretimlerini tetiklediği ve bu hormonların da kalp atışını hızlandırıcı bir etkiye sahip olduğunu biliyoruz. Özellikle adrenalinin salgılanmasıyla birlikte kalbimizin hızlanmasının yanında hayata daha pozitif baktığımız, ağrı ve acılarımızı hissetmediğimiz de bir gerçek.

Kalp atışlarının hızlanmasıyla birlikte elbet metabolizmamız da hızlanmaya başlar ve bu durum kış vakti bile olsa ellerimiz, koltuk altlarımız gibi bölgelerin hemen terlemesine neden olur. Pek çok kişi hoşlandığı insanın yanında bu derecede terlemekten rahatsızlık duyar ancak bu terin aslında güzel bir şeyin ifadesi olduğunu da unutmamak gerek.

Pek çok kişi aşık olduğu zaman beğendiği kişinin davranışlarını taklit etmeye çalışır ve aslında bunu pek de bilinçli olmadan yapar. Zira yapılan araştırmalar insanların kendilerine örnek aldıkları kişilerin hareket ve davranışlarını kendilerine örnek aldıklarını gösteriyor. Bazen bu bir ünlü ya da sanatçı olabilirken, bazen de sevilen kişinin ta kendisi olabiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN