Ameliyatsız Karın Germe Operasyonu

Ameliyatsız Karın Germe Operasyonu

“Kuantum yöntemi” adı verilen tedavi sayesinde karın bölgesine verilen titreşimler bu bölgede yer alan yağların parçalanarak erimesini sağlamaktadır ancak diğer yandan kaslara güç verdiği için bölgenin kendisini daha iyi toplamasını sağlamaktadır. Çok ciddi olmayan vakalarda bu işlem yeterli olduğu için cildin bıçakla gerilmesine de gerek görülmemektedir.

Spor yapmak karın bölgesinde yer alan kasların çalışmasını sağlamaktadır fakat günlük yaşamın koşuşturmacası sırasında spora vakit ayıramamak mümkün olduğu için bu tip kasları dışarıdan çalıştıracak uygulamalara ihtiyaç duyulmaktadır.

Elbette Kuantum yönteminin dışında lazerli liposuction yöntemi de gerçekleştirilenler arasında. Bu tedavi ise kaslar üzerinde bir müdahalede bulunmuyor fakat yağ hücrelerinin daha kolay yoldan parçalanabilmesini sağlıyor. Dolayısıyla uygulamak için hali hazırda spor yapıyor olmanız çok daha etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Eğer biraz daha fazla yağa sahipseniz uygulanabilecek endoskopik yağ alma yöntemi ise sadece küçük bir delik kullanılarak içeride bulunan yağların çekilmesinde kullanılıyor ve hastanın herhangi bir şekilde karın bölgesinde kesik izi kalmıyor. Zaten kesik olmadığı için anında taburcu olarak sonuç almak da mümkün hale geliyor.

Tüm bu operasyonlar narkoz verilmeden gerçekleştirildikleri için hastaların endişe duymasına gerek yok ancak operasyonların ardından spor yapmaz ve beslenme rejiminize dikkat etmezseniz verilen kiloların aynen geri geleceği, karnınızın yeniden sarkacağı da bir gerçek. Dolayısıyla kendinizi her zaman için fit tutmaya çalışmak, sarkmalardan sonra bu sarkmaları ortadan kaldırmaktan çok daha kolay olmaktadır. Çok ileri vakalarda ise maalesef ameliyatsız yöntemler etkili olamamaktadır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN