Akıllı Telefonunuzu Sakın Yatağa Almayın!

Norveçli bilim insanları teknolojik makinaların insan bünyesi üzerinde ki etkilerini araştırdılar. Zaten bilinen gerçekleri bilim de bu sayede tasdiklemiş oldu.

Araştırmanın konusu son zamanların teknoloji devi akıllı telefonlar ve akıllı telefon kullanımının uyku düzenine verdiği zarar oldu. 16-19 yaş aralığında ki tam 10 bin kullanıcı üzerinde testler ve araştırmalar yapıldı. Bu kişiler özellikle uyumadan önce yatakta bir sure akıllı telefonlarını kullanıp uykuya daldılar. Belirli bir süre uyku düzenleri takip edildikten sonra sonuca varıldı. Sonuç olarak uyumadan önce yatakta akıllı telefon ile meşgul olan kullanıcıların ciddi derecede uyku düzenlerine bozukluk görüldü.

Uykusuzluk problemi ile akıllı telefon kullanımı arasında doğrudan ilişkili kurulmuş oldu. Yani akıllı telefonlar var olan uyku problemlerinin artarak devam etmesine, problemi olmayan kullanıcılarda ise zaman içerisinde uykusuzluğun problem haline gelmesine neden oluyor. Akıllı telefonların zararı yalnızca uykudan önce olmuyor. Özellikle geçler arasında yaygın olan, telefonu yastık altına koyarak uyuşmanın da uyku problemlerine büyük etkisi oluyor.

Etiketler:

Akıllı Telefonunuzu Sakın Yatağa Almayın! Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. buziy dedi ki:

    teknoloji insanları bir yandanda köeleleşt,iriyor elimizden düşmez oldu bir yere gidiyon sohbet edemez olduk varımız yokumuz internet 🙂 halebak

  2. adamzeka dedi ki:

    Değil uyurken yastığın altına koymak odaya almam telefonu ben

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN