Ağız Kokusundan Kurtulmak 5 Adımda

Ağız kokusu pek çok kişi için büyük bir problem haline gelebilmektedir. Bu sorun hem sizi hem de çevrenizdeki insanları rahatsız edebilmektedir. Pek çok kişinin yaşadığı bu sorunu çözebilmek ve ağız kokusuyla başa çıkmak için bu yollara başvurabilirsiniz:

1)Daha Fazla Su Tüketin

Ağız kokusunu önlemenin en etkili yolu günde 2-2,5 litre kadar su içmektir. Az su içen kişilerde ağız kokusu daha fazla olabilmektedir. Bunun nedeni gün içinde tükettiğimiz besinlerden ağzımızda kalan bakterilerdir. Bol su içmeniz ağzınızdaki bu bakterilerin yok olmasına yani ağız kokusunu yok etmenize yardımcı olacaktır.

2)Sigara ve Alkolden Uzak Durun

Sigara içenler bilir ki sigara içmek ağız kuruluğuna sebep olur. Bu nedenle bol su tüketmeniz ve sürekli diş fırçalama işleminden sonra dil temizliğini de ihmal etmemeniz gerekir. Aynı şekilde alkol kullanırsanız ağzınızdaki bakteri miktarı artacak bu da ağız kokusuna neden olacaktır. Sigara ve alkol kullanmayı azaltmanız veya kullanıyorsanız da bol sıvı tüketmeniz, bitki gargarası kullanmanız gerekir.

3)Süt İçin

Özellikle sabahları kahvaltıdan önce içeceğiniz soğuk süt ağız kokusunu gidermenize yardımcı olacaktır.

4)Çay – Kahve’yi Azaltın

Eğer çok fazla çay veya kahve içiyorsanız bunu azaltmanız ağız kokusunu gidermeniz için önemlidir. Çünkü çay veya kahve içtiğinizde ağzınızdaki bakteri miktarı artacak ve bu nedenle ağız kokusu oluşacaktır.

5)Karanfil Çiğneyin

Özellikle yemeklerden sonra karanfil çiğnemeniz ağız kokusunu yok etmede size yardımcı olacaktır. Bunun dışında anason, rezene, dereotu ve kakule çiğnemeniz de ağzınızdaki bakterileri yok etmeye yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN