Ağız Kokusu için ne yapılmalı koku nasıl giderilir ?

Ağız kokusuyla ilgili bir çok makaleye erişebilirsiniz. Bu ağız kokusu problemi genel itibari  ile ciddiye alınmasa da bu durum bir hastalıktır konuya yaklaşımda hastalık şeklinde yaklaşılması gerekmektedir. Ağız kokusu ağız hastalıklarının habercisi olabilir. Bu nedenden dolayı ki bu konuyu ciddiye almak gerekir.

Ağız kokusunun nedenlerini başlıca saymak gerekirse ağızda ve dilimizde bulunan bakterilerden kaynaklıdır. Yanı sıra yediğimiz yemekler ve yemeklerdeki zengin protein içeren ürünler tüketilmesidir yumurta ve benzeri gibi tabi sigarada en baştaki etkenlerden sadece bir tanesidir.

Ağız kokusunu nasıl önlenir ?

Bu hastalık durumundan yani ağız kokusundan kurtulmanın yolu ağız ve diş sağlığına dikkat etmekten geçer. Temelde yapmamız gereken diş ve diş etlerimizi korumak.

Ağız Kokusunu Neler Önler ?

  • Tarçınn ağız kokusu için bire birdir. Ağız içerisindeki bakterileri öldürücü özelliği bulunan Tarçın’ın ağız kokusu giderici bir özelliği bulunmaktadır.
  • Özellikle bol bol su tüketmek. Bol su içmek ağız kuruluğunu giderdiği için kokuyu da önlemesinde başlıca bir rolü bulunmaktadır.
  • Burnumuzun tıkalı olmamasına da dikkat etmeliyiz. Çünkü burnumuzun tıkalı olması ağız kuruluğuna yol açar ve bu durum yine kokuya yol açar.
  • Çok fazla şekerli ürünlerden kaçınmak gerekir. Şeker ağızdaki bakterileri  arttırdığı için ağız kokusunu tetikleyebilir. Bu tür ürünleri azaltmak ağız kokusunun azalmasına neden olabilir.
  • Sigara içen insanların ağız kokusunun daha yoğun olduğunu biliyoruz. Eğer sigara içiyorsanız kesinlikle bırakmanız gerek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN