Aç kalmadan zayıflama yöntemleri

Kilonuzu Kontrol Edebilirsiniz
Kilo almakta herhangi bir sorun yaşamamakla birlikte, kilo vermek konusunda hiç başarılı olmadığınızı düşünüyorsanız bu yazı tam size göre. Kilo vermek istiyorsanız ancak kilo veremiyor ve veremediğiniz kilolarınız nedeniyle mutsuz bir hayat yaşıyorsanız, artık sizin de mutlu olma zamanınız geldi. Spor salonlarında çalışarak kilo vermek için disiplinli, düzenli ve sabırlı bir yapıda olmanız gerekiyor. Bu özelliklere sahip olmadığınızı düşünüyorsanız, sizin için önerilen bazı alternatif kilo verme yöntemleri ilginizi çekebilir.

Su İçmeye Özen Gösterin
Her yemek öncesinde içeceğiniz bir bardak su sayesinde vücudunuzda yaratılacak tokluk hissi daha çok yemek yemenizi önleyecektir.

Kalorileri Azalmaya Çalışın
Kilo verirken hiçbir şekilde kalori hesabı yapmamak etkili bir sonuca ulaşmanızı engelleyecektir. Ancak, vücudunuza giren her besinin kalorisini hesaplamaktan ziyade her gün yediğiniz belli yiyeceklerin kalorisini olabildiğince azaltmaya çalışmanız daha mantıklı olacaktır. Örneğin, her gün yemeklerin yanında hazır içecek tüketiyorsanız diyet olan ürünleri kullanarak aldığınız kaloriyi bir miktar azaltabilmeniz mümkün olacaktır.

Tatlıyla Bağınızı Koparmayın
Size en çok kilo aldıran şey aşırı miktarda tüketilen aperatif, hazır ve şekerli gıdalardır. Çikolata, şeker gibi besinleri yemeğin ardından hızlıca ve çok miktarda tüketmeniz halinde bir anda ve fazla kilo almanız kaçınılmaz olacaktır. Ancak, canınız tatlı istediğinde bir parça siyah çikolata yiyerek tatlı krizlerinizi aşabilirsiniz.

Uzun Süre Aç Kalmak Sağlıksızdır
Doğru bilinen yanlışlardan biri de aç kalınarak sağlıklı şekilde kilo verilebileceği düşüncesidir. Ancak, bu yöntemle hem verdiğiniz kiloları geri alırsınız hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermiş olmazsınız. Bunu engellemenin yolu ise, gün içinde sık ve az miktarlarda yemek yemekten geçiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN