2015-2016 Eğitim Öğretim Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

2015-2016 Eğitim Öğretim Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

Öğrencilerin ve velilerin merakla beklediği 2015-2016 Eğitim-Öğretim Sezonu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamayla duyurulmuştu. Bu genelgeye göre, bu sezon okullar 14 Eylül 2015 tarihinde ders başı yapacaklardı. Ancak Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı arasında gerçekleşen diyalogların Başbakan Ahmetoğlu’ na sunulmasından sonra, Ak Parti MYK toplantısında bu konu kısaca ele alındı.

Edinilen bilgiye göre, okulların açılmasından bir hafta sonra gerçekleşecek olan Kurban Bayramı neticesinde, bayram dönüşleri, bayram ziyaretleri vb. durumlardan dolayı, eğitim öğretim sezonu biraz daha geç başlayacak. Bu yıl Kurban Bayramı’ nın tam Eylül ortasına denk gelmesinden dolayı, turizm şirketleri bu konuyu bakanlıklarla görüştüler.

Alınan karar neticesinde, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Sezonu 28 Eylül Pazartesi gününe ertelendi. Başbakan Davutoğlu, kayıpların telafisi için öğrencilerden geçirecekleri tatilde daha çok kitap okumalarını istiyor.

Özel Okulların Açılış Tarihi

Şu an için Milli eğitim Bakanlığı’ ndan özel okullarla ilgili herhangi bir açıklama yok. Özel okullar bulundukları illerin valilikleriyle görüşüp kendi açılış tarihlerini kendileri belirleyebiliyorlar. Ancak MEB’ den özel okulların da 28 Eylül’ de açılması talimatı geldiği takdirde, özel okullar da bu tarihte eğitime başlayacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN